Pożyczaj odpowiedzialnie

Nie należy bać się korzystania z usług firm pożyczkowych, jednak należy robić to z głową. O tym, czy nasza decyzja o pożyczce okaże się dla nas korzystna, będzie decydowało między innymi to, czy dokładnie ją przemyślimy.

Warto zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie należy obawiać się korzystania z ofert firm pozabankowych. Jeżeli tylko będziemy czytać uważnie wszelkie umowy, problem ukrytych kosztów nie będzie nas dotyczył. Nie zmienia to faktu, że decyzja o pożyczce powinna być przemyślana. Jeżeli pożyczymy pieniądze na wartościowy dla nas cel i będziemy w stanie je spłacić, prawdopodobnie odczujemy szereg korzyści. Problemy zaczynają się wówczas, gdy nasza decyzja o pożyczce została podjęta pochopnie. Jeżeli chcemy uniknąć problemów finansowych dokładnie zastanówmy się, czy naprawdę potrzebujemy pożyczać pieniądze. Czy nasz cel nie może poczekać, aż będziemy dysonowali większą ilością pieniędzy? Być może nie i w takich sytuacjach dobrze jest zacząć szukać najbardziej atrakcyjnych ofert firm pożyczkowych. Jeżeli pożyczamy o raz pierwszy, możemy poszukać promocji dla nowych klientów. Jedną z nich jest pierwsza pożyczka za darmo. O ile spłacimy nasze zobowiązanie w terminie, nie będziemy musieli ponosić żadnych opłat z tytułu pożyczki. Będziemy spłacać jedynie tyle, ile pożyczyliśmy.

Zanim zaczniemy poszukiwania odpowiedniej firmy pożyczkowej, musimy określić ile chcemy pożyczyć, a także w jakim czasie zobowiążemy się do spłaty naszego zobowiązania. Te kwestie, przez niektórych nie traktowane dość poważnie, są niezwykle istotne, dlatego warto poświęcić im czas.

Kwoty pożyczki nie należy podawać na chybił trafił. Pamiętajmy, że im wyższą kwotę pożyczamy, tym więcej będziemy musieli zapłacić za naszą pożyczkę. Nie powinniśmy więc płacić więcej niż jest to konieczne. Dokładnie oszacujmy ile wart jest nasz cel, a następnie zadeklarujmy odpowiednią kwotę. Podobnie jak kwestia sumy pożyczki, równie waży jest czas na jaki pożyczamy pieniądze. Tu sytuacja wygląda podobnie. Jeżeli zadeklarujemy dłuższy czas spłaty, za całą pożyczkę zapłacimy więcej. Jeżeli spłacimy nasze zobowiązanie finansowe szybciej ostateczna cena pożyczki będzie niższa. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy podawać zbyt krótkiego czasu spłaty. Nie warto jest ryzykować, że nie wyrobimy się z opłatami w terminie. Pamiętajmy, że w momencie, kiedy przekraczamy termin spłaty naszej pożyczki, firma pożyczkowa obciąża nas karnymi odsetkami. Ponadto zbyt krótki termin spłaty to również dodatkowy stres. Najlepszym rozwiązaniem jest podanie optymalnego czasu spłaty. Termin powinien dawać nam poczucie bezpieczeństwa, nie być jednak nadmiernie odwleczony w czasie.

Decyzja o wzięciu pożyczki powinna być poprzedzona zbieraniem informacji. Zanim zdecydujemy się aplikować do danej firmy pożyczkowej uważnie przeczytajmy jej regulamin. Dowiemy się z niego o wszystkich kosztach, które związane są z naszą pożyczką.

Każda firma pożyczkowa ma prawo ustalać własne koszty pożyczki. Przed podpisaniem umowy powinniśmy być świadomi jakiego zobowiązania się podejmujemy, co pozwoli nam uniknąć niespodzianek. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że musimy zwrócić pożyczkodawcy zarówno kwotę którą pożyczyliśmy, jak i prowizję. Do tego często dochodzą różnego rodzaju opłaty dodatkowe. Wszystkie informacje na ten temat zawarte są zarówno w regulaminie pożyczkodawcy, jak i w umowie, którą podpisujemy. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani co do wysokości rat naszej pożyczki, koniecznie skonsultujmy tę kwestię z pracownikiem firmy pożyczkowej. Jeżeli nasze obliczenia są błędne, pracownik szybko nas skoryguje. Jeżeli nasza pożyczka jest objęta ubezpieczeniem, dowiedzmy się, czy mamy możliwość z niego zrezygnować. W wielu wypadkach jest to możliwe, a wówczas koszty naszej pożyczki zostają obniżone. Pamiętajmy także o ważnej kwestii związanej z odsetkami – jeżeli nie spłacimy zobowiązanie w terminie, koszty pożyczki wzrosną o dodatkowe odsetki. Jeżeli więc obawiamy się, że spłata w terminie może się nam nie udać powinniśmy poprosić pożyczkodawcę o jego przedłużenie.

Każdy pożyczkodawca selekcjonuje swoich klientów. Firma pożyczkowa chce mieć jak największą pewność, że pożyczone pieniądze do niej wrócą, dlatego nie akceptuje wszystkich wniosków. Przed ubieganiem się o pożyczkę, sprawdźmy jakie wymagania ma wobec nas pożyczkodawca.

Tym co powinniśmy zrobić przed ubieganiem się o pożyczkę jest zebranie wszystkich potrzebnych nam informacji. Interesują nas oczywiście koszty pożyczki, jednak należy się wcześniej przekonać, czy mamy jakieś szansę, żeby w ogóle ją otrzymać. Każdy pożyczkodawca wprowadza swoje własne kryteria wobec klientów, jednak wiele z nich jest wspólnych dla większości firm pożyczkowych. Wszystkie firmy pożyczkowe wprowadzają limit wieku dla swoich klientów. W związku z tym, jeżeli chcemy ubiegać się o pożyczkę, powinniśmy mieć ukończone osiemnaście lat. Niekiedy limit ten jest wyższy – część pożyczkodawców oczekuje ukończenia minimum dwudziestu lat. Niektóre firmy posiadają także górną granicę wieku. Warto zdawać sobie sprawę, że większość firm pożyczkowych będzie oczekiwała od nas potwierdzenia źródła naszych stałych dochodów. Największe szanse na otrzymanie pożyczki mają osoby zatrudnione na umowie o pracę. Wiele firm akceptuje także umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Zdarzają się przypadki, w których pożyczkodawca decyduje się wypłacić pieniądze osobie nie posiadającej stałego źródła dochodu, jednak są to zdecydowanie wyjątki.

  1. Aplikacja
  2. Weryfikacja
  3. Szybki przelew